OPEN DIVISION

De La Salle (12-1) vs. St. John Bosco (12-1) at Cerritos College, Norwalk – Saturday, Dec. 14 at 8:00 p.m.

The following is the schedule for the 2019 CIF Regional Football Championship Bowl Games for Divisions 1-AA through 7-AA. Winners from the NorCal and SoCal Regional games will advance to the CIF State Football Championships representing their respective divisions for the title of CIF State Champion. All teams were slotted based on competitive equity and the respective criteria.

 

DIVISION 1–AA                                                                                          

North: Central, Fresno (13-0) at Oak Ridge (11-2) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Sierra Canyon (13-1) at Helix (11-1) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

 

DIVISION 1–A

North: San Joaquin Memorial (12-1) at Serra, San Mateo (12-1) – Saturday, Dec. 7 at Noon

South: Oceanside (11-3) vs. Corona del Mar (14-0) at Newport Harbor HS – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

 

DIVISION 2–AA

North: Elk Grove (10-4) at Clayton Valley Charter (8-5) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Aquinas (12-2) at San Juan Hills (11-3) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

 

DIVISION 2–A

North: Manteca (11-2) at McClymonds (10-0) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Pacifica, Oxnard (13-1) at Birmingham (8-4) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

 

DIVISION 3–AA

North: Los Gatos (12-1) at Cardinal Newman (12-1) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Temecula Valley (12-2) at El Camino, Oceanside (8-6) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

 

DIVISION 3–A

North: Rancho Cotate (10-3) at Sierra, Manteca (11-3) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Sunny Hills (12-2) at Bakersfield Christian (10-3) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

 

DIVISION 4–AA

North: Sutter (12-1) at Ripon (12-1) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Selma (11-2) vs. Highland, Palmdale (11-3) at Antelope Valley College – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

 

DIVISION 4–A

North: Escalon (12-1) at Pleasant Valley (7-5) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: La Jolla (9-4) vs. Marina, Huntington Beach (12-2) at Westminster HS – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

 

DIVISION 5–AA

North: Del Norte, Crescent City (12-2) at Kings Academy (10-3) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Serra, San Diego (11-2) at El Monte (14-0) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

 

DIVISION 5–A

North: Milpitas (7-6) at Caruthers (13-1) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Reseda (10-3) vs. Esperanza (10-4) at Yorba Linda HS – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

 

DIVISION 6–AA

North: St. Bernard’s, Eureka (10-3) vs. East Nicolaus (12-1) at River Valley HS – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Canoga Park (12-2) at South, Torrance (10-4) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

 

DIVISION 6–A

North: Salesian, Richmond (11-2) at Santa Cruz (10-3) – Saturday, Dec. 7 at 6:00 p.m.

South: Bishop Union (12-2) – Bye

 

DIVISION 7–AA

North: Lincoln, San Francisco (10-1) vs. Mariposa (8-4) at Golden Valley HS – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.

South: Gardena (10-4) at Francis Parker (8-5) – Friday, Dec. 6 at 7:30 p.m.